Komentarze 6
 • Katolik k
  25.06.2019 11:48
  zaczyna sie niewinnie.Obecna polityka :"Klamstwo zwalczaj klamstwem"...a pozniej spirala klamstw sie nakreca i rodzi coraz wieksza nienawisc,ktora podsycaja i wykorzystuja politycy i zgrabnie nia steruja.Az rodzi sie chec i w koncu dochodzi do zbrodni...W Polsce wcale nie lepiej
 • sceptyk
  25.06.2019 13:52
  Jeden z zapomnianych fragmentów Ewangelii , apostołowie nosili CHODZĄC Z CHRYSTUSEM ze sobą dwa miecze , po co je nosili ? do otwierania konserw ? pomocniczo - chrześcijaństwo to nie pacyfizm [ Jan Paweł II ] ale ja nie o tym ja o prowokacyjnych profanacjach , tak , uczeni w piśmie do tego stopnia zniekształcili Pismo ,że wobec tej bezczelności , tak biorę odpowiedzialność za słowa bezczelności dokonywanej przez zdziczałą bandę troglodytów [ tez biorę odpowiedzialność ]k.k. jest bezsilny … jego członkowie nie potrafią się bronić , nie potrafią używając słów p. Onufrego Zagłoby raz psu ogon uciąć .

  W NT pisze się o "mieczu słowa " może to i miecz ale w naszych rękach jakiś … przytępiony.


  A nasz Mistrz potrafił niektórych doprowadzać do wciekłości , a czy to nie w rodzimym Nazarecie nie chciano Go zlinczować , więc jacy jesteśmy my powiadający się być Jego uczniami potrafimy to ?zrobić nie , uczeni w Piśmie nas ogłupili , chyba pisze o podstawach , prawda ?


  Tak ma Pani rację , reakcje chrześcijan są delikatnie mówiąc niewłaściwe ale odmowa prawa do SKUTECZBEJ OBRONY jest moim zdaniem , grzechem przeciw naturze , bo gwałcą instynkt samozachowawczy dany od Stwórcy ok ?

  no dobrze a kto tych ludzi nauczył godnej chrześcijanina obrony , takiej jak ..król Jan III Sobieski ,nikt ? a gdzież są ci uczeni w piśmie, owi mądrale skłonni nakłaniać innych do męczeństwa ..przy kawie [ wiem , wiem przesadzam ]


  Ale to nie jest clou zagadnienia , a co nim jest ? no to do Niewiasty :

  Czy jest sens rozpaczać nad dziurą w bluzce skoro cała jest podziurawione i poprzecierana ? czy jest sens zwracać uwagę na jeden aspekt ludzkiej grzeszności skoro odstępstw od Słowa jest całe multum , ale kto tego uczy ci którzy rozwodzą się nad transcendentną naturą człowieka zamiast uczyć tego co im NAKAZANO ,WŁAŚNIE, UCZĄ TEGO CO IM NIE NAKAZANO A NIE UCZĄ TEGO CO POWINNI WG PISMA NAUCZAĆ, np. praktycznej umiejętności zastosowania napomnienia braterskiego , a rezultaty takiego nauczania ? cóż jest Pani inteligentna , sama Pan widzi. Już na tej stronie moim zdaniem łagodnej pojawiają się niepokojące teksty co do przyszłości kościoła .
  • Xxx
   26.06.2019 08:55
   Apostołowie nosili miecze, aby ich nie użyć. Abyśmy po dziś dzień wiedzieli, że nie dlatego nie walczyli mieczem, że miecza nie mieli. I aby widział to również przeciwnik. Żeby żaden mądrala nie mógł potem mówić, że Jezus tylko dlatego mówił o odpowiadaniu dobrem na zło, bo nie miał broni.
 • Stanis
  26.06.2019 14:32
  Łatwo potępić. Ale na Cejlonie na pewno jest problem: Mamy prawo bronić swego życia, do życia naszych dzieci i przyszłych pokoleń, czy dać się islamistom wyrznąć do ostatka?
  Tym tematem żyją chrześcijanie i ich obrońcy hinduscy w Indiach, czytałem kilka artykułów.
  Tego problemu nie da się zredukować do samej chęci "zabić islamistów". Chodzi o samoobronę, na która już nie ma sposobu.
  • jo_tka
   26.06.2019 19:57
   jo_tka
   1. Jeśli coś potępiam, to POSTAWĘ, nie LUDZI.
   2. Samoobrona zakłada bycie atakowanym. Nie zabijanie "profilaktyczne", żeby nas nie zabili.
   3. Generalnie: to nieskuteczne. Jeśli nie bierze Pan pod uwagę nauczania Kościoła, proszę wziąć zwykły rozsądek. Zabijanie wyłącznie nasila zabijanie. Wtedy po prostu wyrżniecie się nawzajem. Będzie lepiej?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9