Ponad 30 mln euro na walkę z głodem w Afryce

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 06.10.2011 18:30

Tegoroczna pomoc Caritas na rzecz głodujących we wschodniej Afryce przekroczyła już 30 mln euro – poinformowali Benedykta XVI przedstawiciele tej kościelnej organizacji charytatywnej, która posiada swe oddziały w niemal wszystkich krajach świata.

Ponad 30 mln euro na walkę z głodem w Afryce Krzysztof Błażyca Tegoroczna pomoc Caritas na rzecz głodujących we wschodniej Afryce przekroczyła już 30 mln euro

W odpowiedzi na apel Papieża o pomoc dla ofiar suszy, przedstawili mu oni dotychczasowe zaangażowanie tej organizacji w tym regionie. W spotkaniu z Benedyktem XVI uczestniczyli m.in. dyrektorzy Caritas z Somali, Włoch i Stanów Zjednoczonych.

Podkreślono, że kościelna pomoc nie ogranicza się do rozdawnictwa żywności, ale obejmuje również tworzenie instalacji wodnych i odbudowę rolnictwa, poprzez dostarczanie ziarna na zasiew czy zwierząt w celu odnowienia hodowli.

Alistair Dutton, dyrektor Caritas Internationalis ds. kryzysów humanitarnych, powiedział Papieżowi, że główną przyczyną aktualnego głodu w Afryce wschodniej nie jest susza, lecz zaniedbania człowieka, chroniczny brak rozwoju, nieprzygotowanie na kaprysy przyrody oraz konflikty wewnętrzne.