Madryt: Dziękują za pomoc Polakom

KAI |

publikacja 18.08.2011 17:42

Bp Henryk Tomasik oraz ambasador RP w Madrycie Ryszard Schnepf podziękowali lokalnym władzom dzielnicy Vicalvaro w Madrycie za życzliwość i pomoc okazaną polskim grupom uczestniczącym w 26-tym Światowym Dniu Młodzieży

Na zaproszenie Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM do polskiej kwatery przybyli przedstawiciele władz dystryktu Vicalvaro.

Ambasador RP w Madrycie Ryszard Schnepf powiedział w rozmowie z KAI, że współpraca z lokalnymi władzami przebiega niezwykle dobrze.


Bp Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz młodzieży, współpracę z władzami lokalnymi nazwał fenomenalną.Władze dzielnicy Vicalvaro w Madrycie okazały ogromną życzliwość Polakom, którzy przybyli do stolicy Hiszpanii na 26-te ŚDM. Właśnie w tej okolicy zakwaterowana jest zdecydowana większość polskich grup. Tu również, w budynku należącym do lokalnych władz, zlokalizowano polską kwaterę.

Samorządowcy pomogą nawet w zakwaterowaniu 700. wolontariuszy, którzy jeszcze przez kilka dni zostaną po zakończeniu ŚDM w Madrycie. Lokalni rajcy wydali także zgodę na Mszę św. dla wszystkich polskich grup, która w Vicalvaro sprawowana będzie w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Ogromną pomoc Polakom okazała także polonia w Vicalvaro, na czele której stoi Tomasz Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia Polaków „Klub Wawel”.