Ruch Czystych Serc był w Zabawie

KAI |

publikacja 02.08.2011 18:32

Przez 9 dni przy sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie k. Tarnowa działało Miasteczko Modlitewne. Spotkała się tam młodzież z Ruchu Czystych Serc z różnych stron Polski oraz miejscowi parafianie. W ten sposób przygotowywali się do przypadających dziś 113. urodzin błogosławionej, która zginęła w obronie czystości mając 16 lat.

Ruch Czystych Serc był w Zabawie Mirosław Rzepka Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie

W czasie Eucharystii pod przewodnictwem moderatora Ruchu Czystych Serc, ks. Mieczysława Piotrowskiego TChr została odsłonięta tablica potwierdzająca, że Zabawa jest światowym centrum tego ruchu.

W ciągu 9 dni (od 25 lipca do 2 sierpnia), codziennie od 100 do 200 osób uczestniczyło w spotkaniach organizowanych w Miasteczku Modlitewnym. Jego młodzi mieszkańcy nocowali w namiotach, a w ciągu dnia uczestniczyli w konferencjach i spotkaniach w grupach a także we Mszy św. i adoracjach. W czasie tych spotkań uczyli się modlitwy na wzór swojej patronki bł. Karoliny.

Każdy dzień miał swój temat przewodni związany z modlitwą. Nad duchową stroną Miasteczka czuwał ks. Piotr Adamczyk – rekolekcjonista ze Starego Sącza, przy modlitewnym wsparciu sióstr klarysek z tamtejszego klasztoru. Wielu młodych korzystało z możliwości indywidualnej rozmowy z osobą duchowną.

Głównym celem tego spotkania modlitewno-formacyjnego było przybliżanie postaci bł. Karoliny. Jego organizatorami byli: parafia w Zabawie, Zgromadzenie Sióstr Służebniczek BDNP oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy wsparciu starostwa powiatowego. Patronat honorowy nad Miasteczkiem objął biskup tarnowski Wiktor Skworc.