Nowy zbiór tekstów Benedykta XVI

KAI |

publikacja 14.04.2022 10:23

Nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się wyjątkowa książka, będąca piękną pamiątką z okazji 95. urodzin Benedykta XVI. Zgłębia temat wartości, które papież senior postawił w centrum swojego nauczania. Publikacja „Wiara, nadzieja, miłość. Przewodnik po życiu chrześcijańskim” to nowy zbiór tekstów Benedykta XVI.

Nowy zbiór tekstów Benedykta XVI

Jeden z najsubtelniejszych dziś umysłów teologicznych, niemal od początku zaangażowany w dyskusję na temat najważniejszych zagadnień współczesności. Benedykt XVI pozostaje dla wiernych na całym świecie wielkim nauczycielem chrześcijańskiego życia oraz mistrzem diagnozy rzeczywistości, w jakiej żyjemy.

Refleksja, którą proponuje Benedykt XVI w najnowszej książce, kieruje pogłębione spojrzenie na panoramę naszej codzienności. Małe, ale skondensowane dawki tekstów układają się w mozaikę pomocnych wskazówek i inspiracji.

„Wiara, nadzieja, miłość są nierozdzielne – pisze Benedykt XVI. – Nadzieja w praktyce wyraża się w cnocie cierpliwości, która nie słabnie w czynieniu dobra nawet w obliczu pozornej porażki, i w pokorze, która akceptuje misterium Boga i ufa Mu nawet w ciemności. Wiara ukazuje nam Boga, który dał swego Syna za nas, i budzi w nas zwycięską pewność, że to prawda: Bóg jest miłością”.

TAGI: