Modlitwa ze śpiewami Taizé w greckokatolickiej katedrze w Gdańsku

Piotr Piotrowski

publikacja 08.03.2022 10:06

Grekokatolicy, katolicy i przedstawiciele innych wyznań chrześcijańskich modlili się wspólnie o pokój w poniedziałek 7 marca. Gdańska katedra wypełniła się śpiewaną kanonami poruszającą modlitwą.

Modlitwa ze śpiewami Taizé w greckokatolickiej katedrze w Gdańsku Piotr Piotrowski /Foto Gość W greckokatolickiej katedrze modlili się wspólnie przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich.

Wieczorna modlitwa w greckokatolickiej katedrze pw. św. Bartłomieja i Opieki Najświętszej Maryi Panny zgromadziła kilkudziesięciu wiernych. Modlitwę ze śpiewami Taizé zorganizowała wspólnota Taizé w Trójmieście. "W obliczu wojny pragniemy szczególnie zjednoczyć się we wspólnej modlitwie, błagając o pokój w Ukrainie oraz na świecie. Chcemy spotkać się w miejscu szczególnym dla naszych braci i sióstr obrządku wschodniego, dlatego zapraszamy do Cerkwi Greckokatolickiej św. Bartłomieja w Gdańsku. Będziemy trwać w rozważaniu słowa Bożego, medytacji oraz we wspólnym śpiewie" - napisali w zaproszeniu w mediach społecznościowych członkowie wspólnoty.

W kościele wspólnie modlili się Ukraińcy, zarówno w obrządku greckokatolickim, jak i prawosławnym. Były też siostry brygidki i ojcowie dominikanie oraz przedstawiciele innych wyznań chrześcijańskich.

Członkowie wspólnoty zapraszają na kolejne modlitwy wzbogacone śpiewem kanonów Taizé, organizowane przez społeczność Taizé w Trójmieście oraz Dominikańskie Duszpasterstwo Postakademickie. Modlitwy będą miały miejsce w bazylice św. Mikołaja w Gdańsku w trzech terminach: 18 marca,13 maja i 29 lipca. "Zachęcamy do czynnego włączenia się w organizację modlitwy. Poinformujemy o próbie śpiewu oraz o możliwości pomocy w ustawieniu dekoracji" - piszą na swoim profilu organizatorzy.