Kapłaństwo tylko dla mężczyzn, bo tak chciał Chrystus

KAI |

publikacja 14.01.2022 21:12

Przydzielanie i pełnienie różnych ról w Kościele nie wynika z logiki „praw” i „obowiązków”, tak jak są rozumiane w świecie.

Kapłaństwo tylko dla mężczyzn, bo tak chciał Chrystus Egyptian Arabic Wikipedia Tawadros II

Kapłaństwo w Kościele jest zarezerwowane dla mężczyzn ze względu na wolę samego Chrystusa – oświadczył patriarcha koptyjski Tawadros II. Wskazał, że w ciągu swego życia publicznego, potwierdzonego w Ewangeliach, Chrystus wybrał Apostołów wyłącznie spośród mężczyzn i nawet Matka Boża nie została kapłanką.

W wywiadzie udzielonym egipskiej telewizji z okazji koptyjskich obchodów Bożego Narodzenia hierarcha wskazał, że przydzielanie i pełnienie różnych ról w Kościele nie wynika z logiki „praw” i „obowiązków”, tak jak są rozumiane w świecie.

Tę samą doktrynę dotyczącą kapłaństwa podzielają: Kościół katolicki, Kościoły prawosławne i starożytne Kościoły wschodnie. W 2018 roku prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Luis Ladaria na łamach watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano” przypomniał, ze św. Jan Paweł II w liście apostolskim „Ordinatio sacerdotalis” z 1994 roku stwierdził, iż Kościół nie jest uprawniony do udzielania święceń kapłańskim kobietom i że to orzeczenie ma charakter ostateczny.