"Quo vadis, katoliku?"

oprac. kb

publikacja 25.03.2021 09:16

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu zapraszają 26 marca o 19.00 do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa. Po Eucharystii, która odbędzie się w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju przy ul. Ojców Oblatów 1 we Wrocławiu konferencję pt. "Quo vadis, katoliku?" wygłosi Tomasz Terlikowski.

"Quo vadis, katoliku?" Karol Białkowski /Foto Gość Red. Tomasz Terlikowski.

"W czasach chaosu i niepewności można stracić z oczu właściwą drogę i nie zauważyć znaków, które prowadzą do celu. We mgle zamętu pojawiają się pokusy zboczenia w lewo lub skrętu w prawo a nawet rezygnacja. Im więcej pada ciosów, tym droga staje się trudniejsza i wiara słabnie. Pojawia się zwątpienie, rozczarowanie, zgorzknienie i rozżalenie. Przychodzi na myśl pytanie: »dokąd właściwie idę«. Droga do Boga jest wymagająca, krzyż ciężki, mrok gęstnieje ale »światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła« (J 1,5). I dopóki widać światło, kierunek jest dobry. A kiedy światło zanika trzeba głośno wołać do Pana a On uwolni od trwogi" - czytamy w zaproszeniu na spotkanie dla mężczyzn. Swoimi refleksjami na ten temat podzieli się publicysta, Tomasz Terlikowski.

Spotkanie odbędzie się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Ze względu na istniejące obostrzenia dotyczące ilości uczestników wymagana jest rejestracja udziału na stronie: https://mezczyzniwewroclawiu.pl/quo-vadis-katoliku/. Planowana jest również transmisja online poprzez kanał na YT.

Więcej informacji o spotkaniu na http://mezczyzniwewroclawiu.pl.