Kard. Hollerich: droga synodalna inspiracją dla Europy

VATICANNEWS.VA |

publikacja 15.09.2020 17:45

Przewodniczący Rady Episkopatów Unii Europejskiej zapewnia o swym wielkim szacunku dla synodu Kościoła w Niemczech, zwanego formalnie drogą synodalną. Jego zdaniem wydarzenie to może być inspiracją dla Kościoła w Europie.

Kard. Hollerich: droga synodalna inspiracją dla Europy Conferencia Episcopal Española / CC 2.0 kard. Jean-Claude Hollerich

Rozmawiając podczas swego pobytu w Rzymie z agencją KNA kard. Jean-Claude Hollerich podkreślił, że Kościół w Niemczech ma odwagę stawiać poważne pytania. Jego zdaniem najważniejszą kwestią procesu synodalnego w tym kraju jest rola kobiet w Kościele. „Nie twierdzę, że mają zostać kapłanami. Ja tego po prostu nie wiem, choć jestem na to otwarty” – dodał arcybiskup Luksemburga.

Dodajmy, że w 1994 r. Jan Paweł II Listem apostolskim Ordinatio Sacerdotalis ostatecznie zamknął dyskusję na temat kapłaństwa kobiet. Potwierdził to również Papież Franciszek. W książkowym wywiadzie „San Giovanni Paolo Magno” stwierdził, że nie tylko w pełni zgadza się ze świętym Papieżem, ale chce także przypomnieć, że „ta kwestia nie podlega już dyskusji, ponieważ stanowisko Jana Pawła II było definitywne”.

Od redakcji Wiara.pl

Św. Paweł pisał: Niech więc uważają nas ludzie za sługi Chrystusa i za szafarzy tajemnic Bożych! A od szafarzy już tutaj się żąda, aby każdy z nich był wierny ( 1 Kor 4, 1-2).