Noc Kultury w październiku

ag /WK

publikacja 03.06.2020 09:50

Koronawirus uniemożliwił organizację Nocy Kultury, która od wielu lat wpisała się na stałe w czerwcowy kalendarz wydarzeń Lublina. Nie znaczy to jednak, że zupełnie z niej zrezygnowano.

Tegoroczna Noc Kultury będzie inna niż zwykle. Agnieszka Gieroba /Foto Gość Tegoroczna Noc Kultury będzie inna niż zwykle.

W związku z pandemią SARS-CoV-2 tegoroczna Noc Kultury została przełożona na jesień. Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają już na konkretną datę - wydarzenie odbędzie od 9 do 11 października, o ile będzie to możliwe ze względów epidemiologicznych.

- Zachęcamy do wirtualnego spotkania z organizatorkami na funpage’u Nocy Kultury, które odbędzie się 3 czerwca o godz. 14.00. W nieoficjalnym,  „nocokulturowym” stylu będzie można dowiedzieć się o szczegółach tegorocznej imprezy - zachęca Agata Fijuth-Dudek  z Warsztatów Kultury w Lublinie i podkreśla, że organizacja Nocy Kultury niezmiennie jest pięknym wyzwaniem i zawsze wymaga współpracy ze strony kilkudziesięciu instytucji, organizacji, firm, poszczególnych artystów i animatorów, zaangażowanych w tworzenie programu festiwalu. Tym razem dodatkowo musimy podejmować decyzje w oparciu o oficjalne komunikaty oraz zalecenia WHO i polskiego rządu. Wiemy natomiast już dziś, że to nie będzie taka sama Noc Kultury jak zawsze. Będzie chłodniej, ale z pewnością jeszcze czulej niż zwykle spojrzymy na nasze miasto i siebie nawzajem.