Samopomoc męska

MsJ, oprac. kb

publikacja 07.05.2020 09:53

W ostatnich miesiącach pandemia wpłynęła nie tylko na zdrowie wielu ludzi ale również na rynek pracy. Następują redukcje zatrudnienia, obniżki pensji i zmiany organizacyjne, których ofiarami przeważnie są pracownicy. Mężczyźni św. Józefa chcą w tej sytuacji pomagać.

Samopomoc męska Marek Piekara /Foto Gość Nie ma wątpliwości, że kryzys spowodowany pandemią spowoduje wzrost bezrobocia.

"Również wśród Mężczyzn św. Józefa są lub będą osoby dotknięte tym efektem ubocznym koronawirusa. Niektórzy już stracili pracę, są w okresie wypowiedzenia, mają obniżone pensje albo spodziewają się zwolnienia w niedalekiej przyszłości…. Z drugiej strony są też sektory gospodarki, w których przedsiębiorstwa zwiększają swoją aktywność oraz rozwijają działalność i potrzebują do tego nowych pracowników" - czytamy w komunikacie przesłanym do mediów..

Stąd pomysł na akcję "Samopomoc Męska". Na czym polega? "Chcemy więc ze swojej strony zaproponować każdemu mężczyźnie możliwość poinformowania innych mężczyzn naszego ruchu o poszukiwaniu przez niego pracy. Prosimy również o przekazywanie informacji o znanych sobie wolnych miejscach pracy, nadchodzących naborach i planach zatrudnienia swojego pracodawcy" - czytamy.

Organizatorzy podkreślają, że wystarczy krótka informacja o stanowisku i wymaganiach oraz osoba do kontaktu. Nadesłane na adres: kontakt@mezczyzniwewroclawiu.pl wiadomości zostaną natychmiast rozesłane do osób zainteresowanych. "Pokażmy, że bracia trzymają się razem i mogą sobie wzajemnie pomóc" - apelują Mężczyźni św. Józefa.