Uwaga na oszustów. Proponują dezynfekcję mieszkań

Katarzyna Matejek

publikacja 24.03.2020 09:37

Caritas przestrzega przed oszustami i złodziejami, którzy podając się za pracowników bądź wolontariuszy Caritas, proponują dezynfekcję koszalińskich mieszkań.

Uwaga na oszustów. Proponują dezynfekcję mieszkań Katarzyna Matejek /Foto Gość Caritas ostrzega, by nie zapraszać do mieszkań osób proponujących w jej imieniu dezynfekcję.

Zdarzenie takie miało miejsce w Koszalinie na ul. Sucharskiego. Do drzwi mieszkań kilku starszych osób pukało dwóch mężczyzn i proponowało dezynfekcję pomieszczeń. Podawali się pracowników Caritas i mieli ze sobą listę mieszkań wyznaczonych do dezynfekcji.

– To byli mężczyźni w wieku około 30–40 lat. Pod pachą mieli sprzęt przypominający opryskiwacz ogrodowy, oklejony ostrzegawczymi naklejkami. Ubrani byli jednak normalnie, w bluzy z kapturami – relacjonuje pani Maria, mieszkanka bloku na ul. Sucharskiego.

– Musieli się orientować, gdzie mieszkają starsze osoby, bo właśnie do takich osób pukali. Na szczęście sąsiadki porozumiały się ze sobą błyskawicznie, a jedna z nich zadzwoniła do nas w tej sprawie – informuje Agnieszka Pluta z Caritas diecezji.

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oświadcza, że nie przeprowadza dezynfekcji mieszkań. I apeluje, by przekazywać ostrzeżenie wszystkim, zwłaszcza seniorom, którzy mogliby paść ofiarą złodziei. – Wykorzystywanie do tego faktu epidemii COVID-19 i podszywanie się pod instytucję Caritas jest żerowaniem na ludzkim lęku przed zagrożeniem zdrowia lub życia – mówi A. Pluta. – Bądźmy czujni, a wszystkie wątpliwe sytuacje, zgłaszajmy na policję.