Błogosławieństwo dla Polski z papieskiego sanktuarium

Magdalena Dobrzyniak

publikacja 16.03.2020 15:57

Modlitwa duszpasterzy sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się o 21.37. Z wieży widokowej sanktuarium księża będą błogosławić Najświętszym Sakramentem cały kraj.

Błogosławieństwo dla Polski z papieskiego sanktuarium Miłosz Kluba /Foto Gość Z tej wieży zostaną pobłogosławione Kraków, archidiecezja i cała Polska.

Na profilu FB sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie transmitowana będzie modlitwa posługujących tam kapłanów.

Począwszy od dzisiaj, duszpasterze będą błogosławić Najświętszym Sakramentem cały Kraków, archidiecezję i Polskę. Modlitwa rozpocznie się w Kaplicy Kapłańskiej, następnie Najświętszy Sakrament zostanie przez kapłana zawieziony na najwyższe piętro wieży widokowej, skąd odbędzie się błogosławieństwo na cztery strony świata. Błogosławieństwo odbywać się będzie codziennie. "Chcemy dać wam również możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu, dlatego raz jeszcze zapraszamy do łączności z nami dzisiejszego wieczora" - zachęcają księża.

Dziś również rozpoczyna się akcja #poznajSanktuarium #mimodrzwizamkniętych, dzięki której można poznać papieskie sanktuarium bez wychodzenia z domów. "Każdego dnia o godzinie 21.37 na naszych facebookowych stronach, prezentować będziemy film opowiadający o poszczególnych miejscach, kaplicach, mozaikach. Tłumaczyć będziemy ich symbolikę i znaczenie, tak byście mogli jak najlepiej poznać miejsce dedykowane św. Janowi Pawłowi II" - zapewniają gospodarze świątyni.