Ruszają debaty przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego. Transmisja

Tomasz Gołąb

publikacja 20.11.2019 09:50

"Dlaczego Prymas Tysiąclecia?" - to tytuł pierwszej z cyklu debat pt. "Myśląc z Wyszyńskim", organizowanych w Domu Arcybiskupów Warszawskich. 21 listopada rozpoczynamy przygotowania do beatyfikacji.

Ruszają debaty przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego. Transmisja

Debaty z cyklu “Myśląc z Wyszyńskim” będą poświęcone nauczaniu kard. Stefana Wyszyńskiego i podejmą aktualne tematy będące wyzwaniami dla człowieka, społeczeństwa i Kościoła. Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 listopada o 18.00. W debacie pt. „Dlaczego Prymas Tysiąclecia? Co zawdzięczamy kard. Stefanowi Wyszyńskiemu?” wezmą udział wezmą: prof. dr hab. Antoni Dudek, prof. dr hab. Jan Żaryn oraz dr Ewa Czaczkowska.

Spotkania z tego cyklu będą miały charakter otwarty i będą odbywały się z udziałem ekspertów, w tym historyków i biografów, w każdy trzeci czwartek miesiąca, od listopada br. do maja 2020 r.

Archidiecezja Warszawska „Myśląc z Wyszyńskim” nt. „Dlaczego Prymas Tysiąclecia? Co zawdzięczamy kard. St. Wyszyńskiemu?”.

W ramach cyklu “Myśląc z Wyszyńskim" zaplanowano siedem spotkań. Formuła każdego z nich będzie podobna. Po krótkim wprowadzeniu uczestnicy wysłuchają 20-minutowego wykładu przygotowanego przez głównego mówcę. Następnie głos zabiorą dwaj inni, a po ich wystąpieniach przewidziano dyskusję z możliwością zadawania pytań z sali. Debatę podsumują prelegenci.

Organizatorem debat jest archidiecezja warszawska wspólnie z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Papieskim Wydziałem Teologicznym w Warszawie, Instytutem Prymasowskim, Muzeum Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Centrum Myśli Jana Pawła II.

Tematyka spotkań z cyklu "Myśląc z Wyszyńskim":

  • grudzień 2019 r.: „Rodzina. Wyzwania i szanse współczesnej rodziny”,
  • styczeń 2020 r.: „Prawda antropologiczna: mężczyzną i kobietą zrodził ich”,
  • luty 2020 r.: „Czas to miłość. Społeczna krucjata miłości”,
  • marzec 2020 r.: „Praca – przymus czy szansa?”,
  • kwiecień 2020 r.: „W służbie dobra wspólnego. Polityka, naród, państwo”,
  • maj 2020 r.: „Nigdy jeden przeciw drugiemu. Kard. Karol Wojtyła i Prymas Stefan Wyszyński – komplementarność charyzmatów”.