Papież do ludzi morza

RADIO WATYKAŃSKIE |

dodane 21.10.2019 18:06

„Zachęcam was do przezwyciężenia trudności, które niejednokrotnie możecie napotkać w waszej działalności ekumenicznej”. Słowa te Papież skierował w wideoprzesłaniu do uczestników światowej konferencji Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Ludzi Morza, jaka odbywa się w Kaohsiung na Tajwanie.

Papież do ludzi morza Krzysztof Błażyca / Foto Gość Niech wasze zaangażowanie pomaga ludziom morza w poznawaniu Jezusa Chrystusa i w życiu zgodnym z Jego nauką, w szacunku i wzajemnej gościnności i otwartości

Franciszek przypomniał list apostolski Jana Pawła II „Stella maris”, gdzie nakreślone zostały główne linie opieki duszpasterskiej marynarzy, rybaków i ich rodzin. Ówczesny Papież zachęcał wtedy do takiego zaangażowania, aby ludzie morza mieli wystarczające i odpowiednie środki do prowadzenia świętego życia. „Tę zachętę powtarzam także i ja – powiedział Franciszek – kierując ją do was, którzy reprezentujecie różne tradycje chrześcijańskie. Niech wasze zaangażowanie pomaga ludziom morza w poznawaniu Jezusa Chrystusa i w życiu zgodnym z Jego nauką, w szacunku i wzajemnej gościnności i otwartości”.

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Ludzi Morza powstało 50 lat temu  i dziś prowadzi 450 ośrodków dla marynarzy, rybaków i ich rodzin oraz 900 kapelanii w 125 krajach świata.