Bezdomni dla Bezimiennych

fundacja.kapucyńska.org /jk

dodane 21.10.2019 18:02

Już po raz siódmy - 26 października 2019 - osoby bezdomne wraz z wolontariuszami Fundacji Kapucyńskiej wyruszą na Cmentarz Południowy w Antoninowie k. Warszawy, aby uporządkować groby nieznanych zmarłych - informuje Fundacja.

Bezdomni dla Bezimiennych fundacja-kapucynska.org Akcja porządkowania bezimiennych grobów jest szczególnie ważna dla osób bezdomnych - piszą organizatorzy - ponieważ to najczęściej oni trafiają do bezimiennych mogił.

Chodzi o zadbanie o groby osób, których tożsamość nie została ustalona i którzy pochowani zostali w bezimiennych mogiłach. Na tabliczkach nad tymi mogiłami widnieje napis NN lub Szczątki Ludzkie. Mogił tych nikt nie odwiedza i nikt o nie dba.

Jak informują organizatorzy, sobota rozpocznie się wspólną Eucharystią o godz. 7.00 w kościele Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Miodowej 13. Msza święta sprawowana będzie w intencji zmarłych bezimiennych - ludzi, którzy za życia mieli swoje imię i nazwisko, ale po śmierci nie udało się go ustalić.

Akcja porządkowania bezimiennych grobów jest szczególnie ważna dla osób bezdomnych - piszą organizatorzy - ponieważ to najczęściej oni trafiają do bezimiennych mogił. W tej grupie znajdują się także ludzie całkowicie samotni, chorzy, uzależnieni i opuszczeni, którzy z różnych powodów znaleźli się w tragicznej sytuacji jeszcze za życia. Msza święta, posprzątanie ich grobów i zapalenie zniczy to wyraz pamięci o tych, o których może nikt inny nie pamięta.

Akcja na cmentarzu planowana jest w godzinach 9:00-17:00. Dzień zakończy wspólny posiłek w Domu bł. Aniceta Jałmużnika

W akcji wspierają Fundację Kapucyńską: Carrefour Polska, który podarował znicze, pan Jacek Kwiatek i jego stolarnia, którzy wykonali drewniane krzyże, pan Wojciech Krzyżalewski, który podarował 200 chryzantem i  Zarząd Cmentarza Południowego, który umożliwił akcję i pomógł w odnalezieniu się na cmentarzu


 

Tagi: