Chiny: Zniszczyć Drzwi do Raju

VATICANNEWS.VA |

dodane 18.09.2019 20:04

Lokalne władze prowincji Shanxi w środkowych Chinach chcą zniszczyć bramę, poprzez którą prowadzą schody wiodące na szczyt góry do sanktuarium Matki Bożej Siedmiu Boleści w Dongergou.

Chiny: Zniszczyć Drzwi do Raju pixabay Prowincja Shanxi

Brama nazywana jest "Drzwiami do Raju". Jak podaje katolicka agencja Asia News powodem do takich działań ma być zbyt duża wysokość bramy oraz przewidywana w tym miejscu budowa autostrady. Świątynia ta oraz prowadząca do niej brama padła już ofiarą tak zwanej "sinizacji" religii w Chinach. Pozbawiono ją figur świętych i aniołów.

Sanktuarium to każdego roku z okazji święta Matki Bożej Bolesnej odwiedza kilkadziesiąt tysięcy wiernych. W tym roku władze podjęły szczególne środki bezpieczeństwa, obecnych było wielu policjantów. Uroczystości przebiegły jednak bardzo spokojnie mimo, iż nie pozwolono odprawiać Mszy żadnemu kapłanowi spoza miejscowej diecezji Taiyan.

Sanktuarium Matki Bożej Siedmiu Boleści zostało założone w 1924 roku. Swe wezwanie zawdzięcza otaczającym je górom, które nazywane są górami "Siedmiu smutków".