Papież pobłogosławił ikonę Matki Bożej dla Syrii

VATICANNEWS.VA |

dodane 16.09.2019 17:19

Franciszek poświęcił ikonę Matki Bożej Bolesnej, Pocieszycielki Syryjczyków, jako kolejny gest wspierający kampanię modlitewną „Pociesz mój lud”, zainicjowaną przez stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w potrzebie” wspólnie z Kościołem katolickim i prawosławnym w Syrii. Została ona wykonana przez prawosławnego artystę.

Papież pobłogosławił ikonę Matki Bożej dla Syrii ks. Roman Tomaszczuk /Foto Gość Fragment obrazu MB Bolesnej pochodzi z Wałbrzycha. Zdjęcie ilustracyjne

Ponadto 6 tys. różańców pobłogosławionych przez Papieża Franciszka w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zostało przekazanych katolickim i prawosławnym parafiom w 34 syryjskich diecezjach z okazji święta Matki Bożej Siedmiobolesnej. Podczas Mszy i różnych procesji Syryjczycy modlili się za porwanych lub zabitych członków swoich rodzin. Około 2 tys. rodzin chrześcijańskich straciło swoich bliskich podczas trwającego od ośmiu lat konfliktu, a koło 800 osób zostało porwanych. Wraz z różańcami chrześcijanom w Syrii wręczano egzemplarze Biblii w języku arabskim oraz krzyżyki z drzewa oliwnego z Ziemi Świętej, poświęcone przez patriarchę syryjsko-prawosławnego Efrema III.