Papież do ewangelizatorów: nie bójcie się czułości

VATICANNEWS.VA |

dodane 14.06.2019 20:24

Papież Franciszek zwrócił się z pozdrowieniem do stowarzyszenia zajmującego się ewangelizacją świata cyfrowego. Zorganizowało ono wczoraj w Madrycie spotkanie, tzw. dzień „iMision”, w celu darmowego szkolenia hiszpańskojęzycznych misjonarzy działających w internecie.

Papież do ewangelizatorów: nie bójcie się czułości Roman Koszowski /Foto Gość Kiedy ktoś jest zdolny do mówienia rzeczy z bliska i z «bliskością» wyraża czułość – podkreślił Papież

W wideoprzesłaniu Ojciec Święty zauważył, że problemem naszych czasów nie jest to, co ktoś mówi lub nie mówi, ale jak to robi. Można mówić, jakby będąc w laboratorium, w sposób aseptyczny, czyli tak naprawdę bezużyteczny. Można mówić również z dystansu, co może czasami trochę inspirować, ale także nie przydaje się do niczego.

"Ważne jest, aby mówić z «bliska», z czułością. Kiedy ktoś jest zdolny do mówienia rzeczy z bliska i z «bliskością» wyraża czułość – podkreślił Papież. - Czułość jest pieszczotą, czułość to spokój i prostota. Czułość słowa zachęty, czułość towarzyszenia temu, kto zostaje w tyle. Czułość tego, kto cierpi na skutek cywilizacji wykluczenia. Nie bój się czułości, czułość jest językiem Boga."