Episkopat protestuje w sprawie "tęczowej Mszy"

Tomasz Gołąb

publikacja 08.06.2019 22:36

W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących. Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości - napisał w komunikacie rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Episkopat protestuje w sprawie "tęczowej Mszy" Tomasz Gołąb /Foto Gośc Wydarzenia te mają znamiona bluźnierstwa - uważa rzecznik KEP.

Pełna treść komunikatu:

"W związku z wydarzeniami, które miały miejsce 8 czerwca w Warszawie trzeba podkreślić, że z wielkim niepokojem dowiadujemy się o kolejnych faktach i miejscach, w których dochodzi do obrażania Boga i ludzi wierzących.

Wydarzenia te mają znamiona bluźnierstwa. Katechizm Kościoła Katolickiego jasno o tym mówi: »Bluźnierstwo sprzeciwia się bezpośrednio drugiemu przykazaniu. Polega ono na wypowiadaniu przeciw Bogu (...) słów nienawiści, wyrzutów, wyzwań, na mówieniu źle o Bogu, na braku szacunku względem Niego w słowach, na nadużywaniu imienia Bożego« (nr 2148).

Tak więc istotą grzechu bluźnierstwa jest nienawiść skierowana przeciw Panu Bogu i temu co święte. Narzędziami w tej walce z Bogiem jest wyśmiewanie prawd wiary jak również naigrawanie się z symboli oraz praktyk religijnych i wykorzystywanie ich do prowokacji.

W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących.

Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości".

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Sodoma i Gomora, czyli homoparada w Warszawie

Foto Gość DODANE 08.06.2019 AKTUALIZACJA 08.06.2019

Sodoma i Gomora, czyli homoparada w Warszawie

​Kilkanaście tysięcy młodych ludzi przeszło z tęczowymi flagami po ulicach stolicy, domagając się równych praw m.in. dla związków partnerskich.

więcej »