W archikatedrze lubelskiej wystawiono księgę kondolencyjną dedykowaną zmarłemu abp. Pylakowi

jj

dodane 08.06.2019 16:03

Jako pierwszy swój wpis w niej złożył abp Stanisław Budzik.

Każdy może złożyć swój wpis w księdze kondolencyjnej. Justyna Jarosińska /Foto Gość Każdy może złożyć swój wpis w księdze kondolencyjnej.

Arcybiskup Bolesław Pylak zmarł 6 czerwca przed południem. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek o godz. 19.

- Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy znali i pamiętają abp. Pylaka - mówi abp Budzik. - Towarzyszył historii naszej archidiecezji prawie 100 lat. Wszyscy są zaproszeni na uroczystości pogrzebowe. W poniedziałek o godz. 19 na główną uroczystość, a we wtorek o godz. 11 na Mszę św. pogrzebową.

8 czerwca o godz. 15 w archikatedrze została wystawiona księga kondolencyjna dedykowana zmarłemu biskupowi. Jako pierwszy swój wpis w niej złożył abp Stanisław.

- Dziś w godzinie miłosierdzia, któremu tak bardzo ksiądz biskup w swoim życiu zaufał, otwieramy księgę kondolencyjną. Możemy tam wpisywać nasze modlitwy, nasze wspomnienia, wdzięczność wobec biskupa, którego żegnamy - podkreślił metropolita lubelski.

Do księgi będzie się można wpisywać do czasu Mszy św. pogrzebowej, która zostanie odprawiona 11 czerwca o godz. 11 w archikatedrze lubelskiej.