Włochy: kolejni uchodźcy przybyli w ramach korytarzy humanitarnych

KAI |

dodane 04.06.2019 20:41

Kolejnych 58 uchodźców syryjskich przyleciało do Włoch z obozów w Libanie w ramach korytarzy humanitarnych. Organizują je: katolicka Wspólnota św. Idziego (Sant’Egidio), Federacja Kościołów Ewangelickich i Stół Waldensów, za zgodą ministerstw spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych.

Włochy: kolejni uchodźcy przybyli w ramach korytarzy humanitarnych Roman Koszowski /Foto Gość Pomnik „Brama Lampedusy – Brama Europy” autorstwa Mimma Paladina

Dzięki temu projektowi, na terenie Unii Europejskiej przyjęto już i zintegrowano ponad 2500 osób.

- Reprezentujecie miliony Syryjczyków, którzy nadal są uchodźcami w Turcji, Jordanii i Libanie. Jesteście dzisiaj źródełkiem nadziei. Chcielibyśmy, aby stało się ono wielką rzeką europejskiej solidarności. Jesteście awangardą narodu, który musi znaleźć pokój i bezpieczeństwo - mówił na rzymskim lotnisku Fiumicino przewodniczący Wspólnoty, Marco Impagliazzo.

Dodał, że korytarze humanitarne ukazują „wielką tradycję humanistyczną, obywatelską i chrześcijańską” Włoch. Są też dowodem na to, że czynienie dobra jest możliwe.

W gronie 58 uchodźców są rodziny z dziećmi z Aleppo, Damaszku i Homs, które ostatnie lata spędziły w obozach w Libanie. Teraz zamieszkają w Mesynie, Florencji, Genui, Rzymie, Cosenzy i Benewencie.

Tagi: