Śledztwo w sprawie krwi

Joanna M. Kociszewska

dodane 08.05.2019 23:00

Książka to pełen pasji zapis podróży, dociekań i rozmów, ale dowiemy się z niej wiele także o jej bohaterach. Świętych, po których została na znak dla nas ich krew.

Śledztwo w sprawie krwi rafael.pl Henryk Bejda: “Krew świętych i jej tajemnice”. Dom Wydawniczy “Rafael”

Najlepiej znane są znajdujące się w Neapolu relikwie św. Januarego. Ampułka z krwią, która krzepnie lub staje się płynna. Wiemy, że istnieją relikwie krwi Jana Pawła II. Jak się okazuje, to nie wszystko...

Henryk Bejda wyruszył w podróż po Europie śladami krwi świętych, a swoje śledztwo opisał w książce “Krew świętych i jej tajemnice”. Książka to pełen pasji zapis podróży, dociekań i rozmów z wieloma ludźmi, ale dowiemy się z niej wiele także o jej bohaterach. Świętych, po których została na znak dla nas ich krew.

Niektórych – jak św. Wawrzyńca – znamy (choćbyśmy nie wiedzieli o istnieniu relikwii). O diakonie, który rozdał biedakom majątek Kościoła i ich samych przyprowadził cesarzowi jako bogactwo, “upieczony” w ogniu męczennik z II wieku po Chrystusie to postać znana. Ale święta Filomena, święty Pantaleon, święty Cyriak Rzymski?

Jakie znaczenie mają relikwie krwi? O czym mówią? Co powoduje, że zmienia się ich stan skupienia? Gdzie można je znaleźć? O tym wszystkim jest ta – napisana z pasją – książka.

Henryk Bejda: “Krew świętych i jej tajemnice”. Dom Wydawniczy “Rafael”

 

Książkę można wygrać w naszym konkursie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Filomena, Pantaleon, Cyriak... Kim byli ci święci? Kiedy żyli? (wystarczy bardzo krótko i można odpowiedzieć zbiorczo, jeśli ktoś potrafi :-) )

Odpowiedź: najprostsza wspólna odpowiedź to męczennicy wczesnochrześcijańscy z przełomu III/IV w. Ale nie była jedyną właściwą :-)

Książek mamy tym razem dziesięć. Otrzymują je:

Gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się mailowo, a nagrody wyślemy pocztą.

Podane przez Państwa dane (imię, nazwisko, adres pocztowy, e-mail) będą przetwarzane przez Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach, 40-042, ul. Wita Stwosza 11 wyłącznie dla celów przeprowadzenia konkursu i po jego zakończeniu zostaną całkowicie usunięte.

 

Tagi:
KOŚCIÓŁ,