Ksiądz uczestnikiem misji ratunkowej dla migrantów

KAI |

dodane 02.05.2019 11:54

W swojej najbliższej akcji ratunkowej dla migrantów na Morzu Śródziemnym członkiem załogi włoskiego statku „Mare Jonio” będzie ksiądz katolicki.

Ziemia Obiecana migrantów AM CC-SA 4.0 Ziemia Obiecana migrantów

Młody duchowny ks. Mattia Ferrari powiedział w rozmowie z włoskim dziennikiem „La Repubblica”, że było to życzeniem załogi statku będącego w gestii organizacji „Mediterranea”.

Na udział w akcjach pomocy kapłan otrzymał zgodę swego arcybiskupa Elio Castellucciego z Modeny, arcybiskupa Palermo, Corrado Lorefice oraz biura ds. migracji przy Konferencji Biskupów Włoskich.

Ks. Ferrari podkreślił, że jego głównym zadaniem w tej roli jest ukazanie, iż Kościołowi są bliscy zarówno ratownicy, jak i ratowani migranci. Na pokładzie zamierza nieść wsparcie duszpasterskie i psychologiczne.

Po uratowaniu 49 migrantów na Morzu Śródziemnym w połowie marca „Mare Jonio” został zatrzymany w porcie Lampedusy. Włoski wymiar sprawiedliwości prowadził dochodzenie przeciwko załodze podejrzanej o udział w nielegalnej migracji. Ostatnio statek został już uwolniony, a jego załoga pragnie jak najszybciej rozpocząć swoją trzecią misję na Morzu Śródziemnym.