Viva el Papa! Franciszek jest wśród nas

rp/AP

dodane 24.01.2019 11:12

Kulminacyjnym punktem udziału Ojca Świętego Franciszka w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie będzie niedzielna Msza św. rozesłania. Archidiecezję lubelską reprezentuje siedemdziesiąt osób z ks. A. Babem na czele.

Viva el Papa! Franciszek jest wśród nas Arquidiócesis de Panamá Juan Carlos Varela, prezydent republiki, wraz z małżonką Loreną Castillo witają papieża Franciszka

W środę po południu papież Franciszek wylądował w Panamie po wielogodzinnym locie z Rzymu. Na lotnisku powitali go Juan Carlos Varela, prezydent republiki wraz z małżonką Loreną Castillo oraz abp Mirosław Adamczyk, nuncjusz apostolski. Papież przejechał następnie do nuncjatury, gdzie będzie mieszkał do niedzieli. Na głównych ulicach Panamy witały go tłumy młodzieży. Viva el Papa! Franciszek jest wśród nas   CDM Lublin Ojciec Święty na ulicach Panamy

Kulminacyjnym punktem udziału Ojca Świętego Franciszka w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie będzie niedzielna Msza św. rozesłania. W czwartek w godzinach popołudniowych Franciszek przywita się z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży na promenadzie Cinta Costera. Viva el Papa! Franciszek jest wśród nas   Arquidiócesis de Panamá Powitanie z młodzieżą Obecnie w Panamie jest ponad 200 tys. pielgrzymów z ponad 150 krajów. Polacy w liczbie ponad 3 tys. stanowią jedną z największych grup w Panamie. Archidiecezję lubelską reprezentuje siedemdziesiąt osób z ks. A. Babem na czele.

Podczas tzw. Polskiego Dnia w Panamie została już odprawiona Msza św. której przewodniczył abp Wojciech Polak, prymas polski. Homilię wygłosił bp Marek Solarczyk. Po Eucharystii odbył się koncert z udziałem m.in. Darka Malejonka.