Na każdy dzień

Joanna M. Kociszewska

dodane 20.12.2018 06:00

Jak szukać Boga, jak dać Mu się odnaleźć? Czasu więcej nie będzie: jak zagospodarować ten, który jest?

Na każdy dzień rafael.pl "Myśl właściwie, żyj szczęśliwie. 365 refleksji na każdy dzień roku z abp. Fultonem Sheenem”. Opracował Bert Ghezzi. Dom wydawniczy Rafael.

Zbliża się koniec roku. To czas bilansów i nowego początku. Czas zastanawiania się, jak zacząć lepiej – mądrzej – ciekawiej? Jak szukać Boga, jak dać Mu się odnaleźć? Czasu więcej nie będzie: jak zagospodarować ten, który jest?

Pomocą może być wydana nakładem wydawnictwa Rafael książka „Myśl właściwie, żyj szczęśliwie. 365 refleksji na każdy dzień roku z abp. Fultonem Sheenem”. To wybitny amerykański kaznodzieja, także radiowy i telewizyjny. Jego programy przyciągały co tydzień milionową widownię, niemały tu zapewne wpływ miał sposób wypowiadania się i poczucie humoru.

Po tej książce jednak żartów i anegdot spodziewać się nie należy. Na każdy dzień przygotowano krótką myśl do rozważenia i jednozdaniową modlitwę, która ją podsumowuje. Przeczytać – zostać z tą myślą – nosić ją w sobie... to możliwe nawet przy najbardziej napiętym harmonogramie.

Co ważne: to nie są myśli na użytek innych. Abp Sheen jak mówił, tak żył. Od 2002 roku toczy się jego proces beatyfikacyjny, a w 2012 r. Benedykt XVI podpisał dekret o heroiczności cnót.

"Myśl właściwie, żyj szczęśliwie. 365 refleksji na każdy dzień roku z abp. Fultonem Sheenem”. Opracował Bert Ghezzi. Dom wydawniczy Rafael.

 

Książkę można wygrać w naszym konkursie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Jaki tytuł nosił cykl cotygodniowych programów telewizyjnych, który bp Sheen zaczął prowadzić, gdy w 1951 roku został biskupem pomocniczym Nowego Jorku?

Odpowiedź: tytuł programu to "Life is worth living"

Nagrody wylosowały

Gratulujemy! Z laureatkami skontaktujemy się osobiście, a nagrody wyślemy pocztą.

Podane przez Państwa dane (imię, nazwisko, adres pocztowy, e-mail) będą przetwarzane przez Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach, 40-042, ul. Wita Stwosza 11 wyłącznie dla celów przeprowadzenia konkursu i po jego zakończeniu zostaną całkowicie usunięte.

Tagi: