Rada Kardynałów: Stolica Apostolska przedstawi wyjaśnienia

KAI /vaticannews.va /jk

publikacja 10.09.2018 21:28

Stolica Apostolska przedstawi wyjaśnienia ws. oskarżeń pod adresem papieża - wynika to z komunikatu wydanego po pierwszym dniu obrad Rady Kardynałów, pomagającej Franciszkowi w reformie Kurii Rzymskiej.

Rada Kardynałów: Stolica Apostolska przedstawi wyjaśnienia Henryk Przondziono /Foto Gość

Biorąc pod uwagę zaawansowany wiek niektórych członków Rada zwróciła się także do papieża z prośbą o refleksję nad jej „pracami, strukturą i składem”, by kontynuować trwającą od pięciu lat działalność. Przypomnijmy, że kard. Francisco Javier Errazuriz z Chile ma 85 lat, kard. George Pell z Australii - 77 lat, a kard. Laurent Monsengwo Pasinya - prawie 79 lat.

Członkowie Rady wyrazili zadowolenie z sukcesu IX Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie, gratulując jego organizatorom: kard. Kevinowi Farrellowi i Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia oraz abp. Diarmuidowi Martinowi z Dublina.

Rada „wyraziła pełną solidarność z papieżem Franciszkiem w obliczu tego, co wydarzyło się w ostatnich tygodniach, świadoma, że w obecnej dyskusji Stolica Apostolska przedstawi ewentualne i konieczne wyjaśnienia”.

Obrady Rady Kardynałów potrwają do środy 12 września. Zwykle papież uczestniczy w nich w całości, poza środowym przedpołudniem, kiedy ma miejsce audiencja ogólna. Warto przypomnieć, że na ostatnim spotkaniu Rady kardynałowie przedstawili projekt nowej konstytucji apostolskiej o Kurii Rzymskiej.