Szkolą się zakonni rzecznicy

KAI

publikacja 23.10.2007 18:23

Trzydniowe szkolenie zakonnych rzeczników prasowych zorganizowano w Krakowie-Łagiewnikach. Spotkanie zgromadziło rekordową liczbę 55. uczestników. Zdecydowaną większość biorących udział w kursie stanowią siostry zakonne.

Z osobami konsekrowanymi, przygotowującymi się do roli rzeczników prasowych swoich zgromadzeń, zakonów i instytutów spotkają się dziennikarze prasowi i telewizyjni z Krakowa, rzecznicy prasowi instytucji świeckich i kościelnych.

Oprócz wykładów, będą próby udzielania wywiadów, występowania przed kamerą, ćwiczenia z pisania zapowiedzi do mediów na temat wydarzeń planowanych w klasztorach.

Organizator - Centrum Informacyjne Zakonów - przewidział również wspólne modlitwy w ciągu dnia, łącznie z udziałem we Mszy św. i koronce do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Cudownego Obrazu Chrystusa Miłosiernego.

W Polsce jest blisko 40 tys. osób konsekrowanych, żyjących w 200 rozmaitych zgromadzeniach zakonnych. Zakony w Polsce przygotowują się do otwarcia wspólnej strony internetowej nt. życia zakonnego.