Kim jest o. Leon?

Joanna M. Kociszewska

dodane 05.06.2018 11:28

Mamy okazję wejść w jego przestrzeń wiary, zobaczyć Boga, którego poznał. Może nas zainspiruje?

Kim jest o. Leon? www.znak.com.pl O. Leon Knabit OSB: "Modlitewnik". Wydawnictwo ZNAK

Co to znaczy: poznać drugiego człowieka? Kiedy poznajemy go najgłębiej? Jedną ze sfer człowieczeństwa, sfer w którą często niechętnie wpuszczamy innych, jest przestrzeń relacji z Bogiem. To, jak Go widzę, jak o Nim myślę, jak się modlę. To przestrzeń często bardzo intymna, bardzo wiele mówiąca o tym, kim jestem.

"Modlitewnik" o. Leona Knabita, wydany nakładem wydawnictwa "Znak", to książka, w której znany benedyktyn pozwala się poznać. Zawiera jego rozważania biblijne na każdą niedzielę roku liturgicznego. Zawiera rozważania na święta i uroczystości: już nie jego, ale przez niego wybrane cytaty i inspiracje. Zawiera także zbiór modlitw i rozmowę o modlitwie...

Mamy okazję wejść w jego przestrzeń wiary, zobaczyć Boga, którego poznał. Może nas zainspiruje? Może pomoże?

Zachęcam.

O. Leon Knabit OSB: "Modlitewnik". Wydawnictwo ZNAK.

 

Książkę można wygrać w naszym konkursie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

O. Leon Knabit święcenia kapłańskie otrzymał jako prezbiter diecezjalny. Dziesięć lat później złożył śluby wieczyste. W tym roku upływa przypada okrągła rocznica tych wydarzeń. Która?

Odpowiedź: 65 rocznica święceń kapłańskich i 55 ślubów wieczystych. Dla mnie rocznice "z piątką na końcu" są okrągłe :-) 
Pytanie dotyczyło obu wydarzeń, zatem niestety nie możemy uznać odpowiedzi, które podały tylko jedną cyfrę.

Nagrody wylosowali:

Gratulujemy! Nagrody wyślemy pocztą.

Podane przez Państwa dane (imię, nazwisko, adres pocztowy, e-mail) będą przetwarzane przez Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach, 40-042, ul. Wita Stwosza 11 wyłącznie dla celów przeprowadzenia konkursu i po jego zakończeniu zostaną całkowicie usunięte.

Tagi:
KOŚCIÓŁ,