Dla dzieci w Syrii i Libanie

jg

dodane 26.12.2017 21:09

Prawie 100 małych górali w dwunastu grupach w ramach Kolędników Misyjnych wyruszyło 26 grudnia głosić Dobrą Nowinę po Poroninie. W tym roku wspólnym kolędowaniem Podhalanie wspierają dzieci z Syrii i Libanu.

Dla dzieci w Syrii i Libanie Jan Głąbiński /Foto Gość Kolędnicy Misyjni gotowi do głoszenia dobrej nowiny o Bożej Dziecinie i pomocy dla dzieci w Syrii i Libanie

Na uroczystej Mszy św. 26 grudnia ks. proboszcz Stanisław Parzygnat pobłogosławił 84 kolędników, z 12 grup kolędniczych. Dzieci razem z opiekunami wyruszyły kolędować w domach w Białym Dunajcu, Poroninie i Suchem. - Niesiemy dobrą nowinę o Bożej Dziecinie po całej naszej parafii, po wszystkich miejscowościach. Ale przede wszystkim łączymy się duchowo z chrześcijanami w Syrii i Libanie - podkreślał ks. Parzygnat. 

Zebrane pieniądze zostaną przekazane dzieciom w krajach misyjnych. Za dzieło kolędników misyjnych w Poroninie odpowiada s. Nazariusza, michalitka. Wpierają ją katechetki i rodzice.

W tym roku Kolędnicy Misyjni podczas odwiedzin w domach zwracają uwagę innych na trudną sytuację swoich rówieśników w Syrii i Libanie, którzy cierpią z powodu konfliktów zbrojnych. - Po raz kolejny podejmujemy modlitwę o pokój w świecie, a także zbieramy fundusze na rzecz ofiar wojny - komentuje s. Nazariusza.