Biskup z Bouar posłał kolędników

ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 26.12.2017 15:58

Młodzież i dzieci z parafii Borzęcin odwiedzają domy z wyjątkowym błogosławieństwem.

Kolędnicy misyjni z bp. Gucwą ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość Kolędnicy misyjni z bp. Gucwą

Biskup nominat Mirosław Gucwa, który niedawno został mianowany przez papieża Franciszka pasterzem diecezji Bouar w Republice Środkowej Afryki, odwiedził parafię pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie.

Biskup przewodniczył Mszy św. z udziałem kolędników misyjnych. - Dzieci, młodzież i dorośli w Afryce, w kraju, w którym pracuję, wiele wam zawdzięczają. Dzięki waszemu zaangażowaniu w dzieło kolędników misyjnych możemy utrzymywać szkoły, szpitale, wiercić studnie, by ludzie pili nieskażoną wodę.

Jesteście pomocnikami Boga, który dźwiga w tamtym kraju nadzieję, ponieważ aż dotąd jest on nękany przez konflikty zbrojne. Dziękuję wam za pomoc duchową i materialną - mówił do uczestników liturgii, a szczególnie do kolędników misyjnych biskup nominat. 

W tym roku liczba kolędników jest w borzęcińskiej parafii wyjątkowa. - Aż 21 grup się zorganizowało, czego za mojego dotychczasowego proboszczowania jeszcze nie było - cieszy się ks. prał. Czesław Paszyński.

Dzieci i młodzież doskonale wiedzą, po co idą do domów jako kolędnicy misyjni. - Przede wszystkim po to, żeby głosić Ewangelię, przypominać ludziom o narodzeniu Jezusa i o tym, że radość Bożego Narodzenia powinna być dzielona jak opłatek z ludźmi z innych krajów, a zwłaszcza z krajów misyjnych - tłumaczą młodzi.

Błogosławieństwo kolędników   ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość Błogosławieństwo kolędników
Uroczyste posłanie kolędników misyjnych odbyło się na zakończenie Mszy św. Grupy pobłogosławił biskup nominat Mirosław Gucwa. W RŚA pracuje on od 25 lat.