Program papieskiej wizyty w Egipcie

vatican.va /jk

publikacja 24.04.2017 13:39

Papież Franciszek odwiedzi Egipt już w najbliższy piątek i sobotę.

Program papieskiej wizyty w Egipcie Chilloutmo, commons.wikimedia.org (PD) Uniwersytet Al Azhar. Kair

Publikujemy program papieskiej wizyty:

Piątek 28 kwietnia 2017

O 10:45 papieski samolot wystartuje z lotniska Fiumicino. O 14:00 Ojciec Święty wyląduje na lotnisku międzynarodowym w Kairze. Pierwsze punkty programu wizyty to:

  • Oficjalne powitanie na płycie lotniska
  • Ceremonia powitania w Pałacu Prezydenckim w Heliopolis
  • Spotkanie z prezydentem Republiki
  • Spotkanie z Wielkim Imamem Al Azhar
  • Spotkanie z uczestnikami międzynarodowej konferencji pokojowej (przewidziano przemówienia Wielkiego Imama i Ojca Świętego)

O 16:40 przewidziano spotkanie z osobistościami świata polityki (przemówią prezydent Republiki i Ojciec Święty). Następnie papież Franciszek spotka się z papieżem Koptów Tawadrosem II (również w planach są dwa przemówienia: Tawadrosa II i Ojca Świętego). Na tym zakończy się pierwszy dzień wizyty.

Sobota 29 kwietnia 2017 

O godzinie 10:00 papież odprawi Mszę św. i wygłosi homilię (przewidziano czytania z III Niedzieli Wielkanocnej). O 12:15 Ojciec Święty zje obiad z biskupami Egiptu i świtą papieską. O 15:15 spotka się z duchowieństwem, seminarzystami i osobami konsekrowanymi (tu przewidziano także przemówienie Ojca Świętego).

Po ceremonii pożegnania, o 17:00 planowany jest wylot papieża Franciszka z lotniska międzynarodowego w Kairze. O 20:30 Ojciec Święty przyleci na lotnisko Ciampino w Rzymie.

Kair to ta sama strefa czasowa - nie ma przesunięć godzinowych.