Ks. Franciszek Blachnicki - wychowawca ludzi wolnych

publikacja 07.03.2017 11:50

Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło–Życie wraz z Parlamentarnym Zespołem Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich organizuje obchody trzydziestej rocznicy śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Ks. Franciszek Blachnicki - wychowawca ludzi wolnych

Punktem centralnym obchodów będzie sympozjum „Ks. Franciszek Blachnicki – wychowawca ludzi wolnych" w dniu 18 marca 2017 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP w godzinach przedpołudniowych. Po jego zakończeniu planowana jest gala upamiętniająca życie i działalność ks. Franciszka, połączona z przyznaniem nagród osobom, których działalność w znaczący sposób służy wypełnianiu idei "Prawda, Krzyż, Wyzwolenie" głoszonej przez założyciela Oazy. Dla upamiętnienia jego osoby i dzieła Sejm RP przyjął w dniu 24 lutego 2017 roku uchwałę będącą wyrazem hołdu ks. Franciszkowi Blachnickiemu jako "wielkiemu patriocie, żołnierzowi, duchownemu i działaczowi społecznemu" doceniając "jego wkład w rozwój moralny wielu pokoleń".

W ramach całorocznych obchodów planowane są ponadto imprezy o charakterze masowym w miejscach związanych z życiem i działalnością ks. Blachnickiego – w Warszawie (23 września), Katowicach (30 września), Tarnowskich Górach (24 czerwca) i Lublinie (21 października). Obejmować one będą prelekcje, koncerty i różnego rodzaju prezentacje promujące postać i działalność ks. Franciszka, podejmujące zagadnienia związane z duchowością i etyką chrześcijańską, rodziną oraz katolicką nauką społeczną.

Więcej na http://www.oaza.pl/blachnicki30