Indie: kapłan zaatakowany maczetą

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 21.06.2016 16:32

W ciężkim stanie jest indyjski kapłan, który został zaatakowany maczetą. Ks. Sushil John Soren jest proboszczem parafii Bhirobkhund w diecezji Tezpur w leżącym na północnym wschodzie Indii stanie Asam.

Indie: kapłan zaatakowany maczetą

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę, gdy duchowny wracał do domu po wieczornych modlitwach w parafialnym schronisku dla młodzieży. Został zaatakowany przez nieznanego sprawcę, który podążał za nim przez dłuższy czas.

Gdy kapłan zorientował się, że jest śledzony, chciał wrócić do schroniska. Agresor jednak przyspieszył i próbował uderzyć księdza maczetą w głowę. Ten zasłonił się rękami, co prawdopodobnie ocaliło mu życie. Wołanie o pomoc usłyszeli chłopcy ze schroniska i pracownicy parafii, ale gdy przybiegli napastnik już zbiegł.

Jak powiedział miejscowy ordynariusz bp Michael Akasius Toppo, nie są znane motywy napadu. Policji nie udało się również ująć agresora. Stan  zdrowia kapłana jest poważny. Został on przewieziony na dalsze leczenie do szpitala specjalistycznego w Guwahati, największego miasta stanu Asam.

TAGI: