Pielgrzym za pokutę

Szymon Babuchowski

publikacja 07.06.2016 13:42

Niezwykła historia byłych więźniów, którzy udali się w pokutną pielgrzymkę, wkrótce na DVD. Ty też możesz wesprzeć to dzieło.

Pielgrzym za pokutę Kadr z filmu

Przeszli razem 4000 km. Mężczyźni z przestępczą przeszłością, którzy postanowili zerwać ze swoim dawnym życiem. Jeden z nich, Roman, dawny przemytnik ludzi i elektroniki, zaczął pisać ikony i chodzi pieszo po świecie. Rozwiedziony ojciec dwudziestoletniej córki, który próbuje odpokutować błędy przeszłości, chce się w ten sposób, jak sam mówi, „przeczołgać, przepalić, w sobie coś zniszczyć”.

Dwaj mężczyźni pokonali – tam i z powrotem – dystans dzielący Głogowiec, małą wieś w centrum Polski, od Moskwy. Przez ponad trzy lata w trasie, podczas przygotowań i w codziennym życiu towarzyszył im z kamerą reżyser Paweł Jóźwiak-Rodan. Efektem tej wspólnej drogi jest film „Pielgrzym”. – Warto zobaczyć, bo to dobry, ciekawy film, zobaczony okiem utalentowanego człowieka – mówi o obrazie Krzysztof Zanussi.

Dziś na portalu PolakPotrafi.pl ostatni dzień zbiórki, która pozwoli na wydanie tego filmu na DVD. Zgromadzone dotąd środki wystarczą już na wydanie filmu, ale organizatorzy starają się zrobić to w jak najlepszej formie i zapewnić obrazowi dobrą dystrybucję. Być może uda się też wydać dodatek w postaci wersji reżyserskiej filmu.