Brazylia: kampania solidarności na rzecz migrantów

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 28.01.2016 20:06

Krajowa Konferencja Biskupów Brazylii (CNBB) wraz z brazylijską Caritas ogłosiły kampanię solidarności z migrantami i uchodźcami jako konkretne uczestnictwo w Roku Jubileuszowym Miłosierdzia ogłoszonego przez Papieża Franciszka.

Według oficjalnych danych w całym świecie  jest 60 milionów ludzi zmuszonych do opuszczenia swojego domu,  i kraju oraz wyboru migracji w poszukiwaniu bezpieczeństwa czy godniejszych warunków życia. Krajowa Konferencja Biskupów Brazylii (CNBB) wraz z brazylijską Caritas ogłosiły kampanię solidarności z migrantami i uchodźcami jako konkretne uczestnictwo w Roku Jubileuszowym Miłosierdzia ogłoszonego przez Papieża Franciszka.

Owoce zainaugurowanej kampanii zostaną przeznaczone na prowadzanie akcji uwrażliwiających społeczeństwo na kwestie solidarności, pomocy humanitarnej i gościnności wobec migrantów. Ma ona także na celu wzmocnienie istniejących już inicjatyw i projektów ukierunkowanych na migrantów wybierających Brazylię, jako kraj swojego osiedlenia.

Środki finansowe zebrane podczas tej kampanii zostaną przeznaczone na organizację nowych ośrodków przyjmowania imigrantów a także na promocję podstawowych praw człowieka. Zamierza się także utworzenie katolickiej sieci mającej na celu zapewnienie pomocy prawnej, formacji, integracji migrantów w nowym środowisku, jak też wspieranie współzależnych inicjatyw Międzynarodowej Caritas.

Nowa kampania Kościoła w Brazylii skierowana jest do wszystkich ludzi dobrej woli, by nie tylko inicjatywy na rzecz migrantów wspierali finansowo, ale także otwierali swoje serca w geście solidarności i tworzyli łańcuch modlitwy w intencji tych osób.

TAGI: