Warszawa: w lipcu pierwszy Kongres Młodzieży Polonijnej

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 19.01.2016 21:14

W Warszawie zaprezentowano dziś szczegóły związane z pierwszym Światowym Kongresem Młodzieży Polonijnej. Spotkanie odbędzie się w stolicy od 17 do 20 lipca, w dniach poprzedzających etap diecezjalny Światowych Dni Młodzieży.

Warszawa: w lipcu pierwszy Kongres Młodzieży Polonijnej Jakub Szymczuk /Foto Gość Pierwszy Światowy Kongres Młodzieży Polonijnej odbędzie się w stolicy od 17 do 20 lipca, w dniach poprzedzających etap diecezjalny Światowych Dni Młodzieży

„Do uczestnictwa w wydarzeniu zaproszeni są przede wszystkim liderzy duszpasterstw młodzieżowych z całego świata – podkreślił przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Polonii i Polaków za granicą. – Chciałbym, aby pojawiła się chęć aktywnego włączania w pracę duszpasterską w środowiskach polonijnych. Jeśli ta młodzież wyjedzie stąd z pragnieniem, by przy okazji ewangelizować w swoich środowiskach, by spotykać się również ze sobą, by podtrzymywać nawiązane w czasie kongresu kontakty, to będę bardzo zadowolony” – powiedział bp Wiesław Lechowicz.

W kongresie weźmie udział ok. 350 osób, w tym 100-osobowa grupa młodzieży polskiej z Europy Wschodniej.

TAGI: