Papieski głos pokoju

PAP |

publikacja 12.01.2016 07:04

Stolica Apostolska nigdy nie przestanie działać na szczeblu dyplomatycznym, aby głos pokoju mógł być słyszalny aż po krańce ziemi, zapewnił Ojciec Święty Franciszek podczas poniedziałkowej audiencji dla korpusu dyplomatycznego - pisze "Nasz Dziennik".

Papieski głos pokoju ALESSANDRO BIANCHI /PAP/EPA Franciszek przemawia do korpusu dyplomatycznego

Podczas spotkania z korpusem dyplomatycznym w Pałacu Apostolskim papież zwrócił uwagę na wydarzenia kościelne ubiegłego roku, odniósł się też do ochrony osoby ludzkiej i jej godności, rodziny, a także kryzysu związanego z migracjami - pisze "Nasz Dziennik".

Gazeta cytuje słowa Ojca Świętego wypowiedziane w odniesieniu do obecnego kryzysu migracyjnego: "Europa wspomagana przez swoje wielkie dziedzictwo kulturowe i religijne, posiada narzędzia do obrony centralnej roli osoby ludzkiej i znalezienia właściwej równowagi między podwójnym obowiązkiem moralnym ochrony praw swoich obywateli oraz zapewnienia pomocy i gościnności imigrantom".

Komentując sprawę ataków terrorystycznych Papież Franciszek podkreślił z mocą, że "nigdy nie wolno zabijać w imię Boga".