Brytyjscy księża apelują do ojców synodalnych

RADIO WATYKAŃSKIE |

dodane 19.03.2015 21:28

Proszą, by synod potwierdził nauczanie Kościoła na temat małżeństwa i życia seksualnego, a także nie zmieniał kościelnej dyscypliny względem rozwodników żyjących w związkach niesakramentalnych.

Brytyjscy księża apelują do ojców synodalnych Józef Wolny /Foto Gość Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela

Brytyjscy księża skierowali petycję do uczestników przyszłego Synodu Biskupów. To 12 wybitnych osobistości Kościoła w Anglii i Wallii, kojarzonych z konserwatywnym nurtem brytyjskiego katolicyzmu. Jest wśród nich między innymi były anglikański biskup, a obecnie katolicki kapłan ks. Edwin Barnes. Pod listem zbierane są aktualnie podpisy innych duchownych.

Brytyjscy księża proszą uczestników synodu, aby położyli kres zamieszaniu, jakie wywołały wśród ich wiernych doniesienia z poprzedniego zgromadzenia synodalnego. Można było wówczas odnieść wrażenie, że Kościół przymierza się do zmiany swego nauczania albo że chce oddzielać duszpasterstwo od doktryny.

Autorzy listu proszą też o dowartościowanie tych, którzy w trudnej sytuacji rodzinnej zachowali wierność nauczaniu Kościoła i kosztem wielkich poświęceń dostosowali swoje życie do wymogów Ewangelii.