Betlejem: przygotowania do świąt Bożego Narodzenia

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 12.12.2014 22:00

Okres adwentu szczególnie radośnie przeżywa się w Betlejem, mieście narodzin Jezusa. Trwają tam przygotowania do przyjęcia pielgrzymów, którzy przybędą na tegoroczne święta. W przygotowania te wpisuje się także inauguracja bożonarodzeniowej dekoracji na placu Żłóbka przed Bazyliką Narodzenia.

Betlejem: przygotowania do świąt Bożego Narodzenia

Tegoroczna uroczysta inauguracja bożonarodzeniowej dekoracji na placu Żłóbka zgromadziła wiele osób. Przybyli nie tylko miejscowi chrześcijanie i pielgrzymi, ale także liczna grupa muzułmanów z Betlejem i okolic. Honorowymi gośćmi byli wiceprzewodniczący konferencji episkopatu Włoch kardynał Gualtiero Bassetti, delegat apostolski w Jerozolimie i Palestynie abp Giuseppe Lazzarotto oraz przedstawiciele duchowieństwa prawosławnego i ormiańskiego. Uroczystości poprzedzone były międzynarodowym kiermaszem ozdób bożonarodzeniowych. 

Głównym punktem programu było zapalenie piętnastometrowej choinki na placu Żłóbka przed bazyliką Narodzenia i odsłonięcie szopki. W wystąpieniu burmistrz Vera Baboun podziękowała chrześcijanom na całym świecie, którzy wierzą w przesłanie pokoju, wspierają mieszkańców miasta i pomagają w jego modernizacji. Z kolei gwardian franciszkańskiej wspólnoty o. Ricardo Bustos podkreślił, że po tegorocznych wydarzeniach i przemocy Ziemia Święta bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje Bożej opatrzności i nadziei, którą niesie Dzieciątko Jezus. Na zakończenie uroczystości odbył się koncert pieśni religijnych w wykonaniu chóru parafialnego z Betlejem. 
 

TAGI: