ŚDM w Krakowie to sprawa całej Polski

KAI |

publikacja 16.11.2014 17:07

Ogólnopolska zbiórka na tacę na potrzeby organizacji Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie w 2016 odbywa się w niedzielę 16 listopada w kościołach całej Polski.

ŚDM w Krakowie to sprawa całej Polski Jakub Szymczuk /Foto Gość Polska młodzież cieszy się z ogłoszonej przez papieża Franciszka decyzji, że kolejne ŚDM odbędą się w 2016 r. w Krakowie

Ogólnopolska zbiórka na tacę na potrzeby organizacji Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie w 2016 odbywa się w niedzielę 16 listopada w kościołach całej Polski. Bp Damian Muskus, koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego podkreśla, że ma ona na celu nie tylko zgromadzenie potrzebnych środków, ale również obudzenie świadomości, że Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie to sprawa całej Polski.

– Wystarczy popatrzeć na doświadczenia poprzednich organizatorów, jak wielkie środki należy zebrać, by Światowe Dni Młodych przygotować w sposób profesjonalny i godnie przyjąć uczestników, czyli młodzież z całego świata – podkreśla bp Muskus.

Niedzielna zbiórka jest pierwszą z czterech planowanych na ten cel. Następne odbędą się w przyszłym roku w niedziele: 17 maja, 15 listopada i 15 maja 2016 r. Decyzję o ich przeprowadzeniu podjęli polscy biskupi na 366. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.