Watykan broni w ONZ rodziny

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 24.06.2014 21:49

Różne siły próbują ją zniszczyć jako relikt przeszłości i przeszkodę w emancypacji jednostki i tworzeniu bardziej wolnego, egalitarnego i szczęśliwego społeczeństwa - stwierdził przedstawiciel Stolicy Apostolskiej podczas wystąpienia na forum Rady Praw Człowieka.

Papieski dyplomata abp Silvano Tomasi, zauważył, że wiele państw traktuje dziś rodzinę jako problem.  Abp Tomasi przestrzegł przed przeciwstawianiem jednostki i rodziny. Rodzina nie umniejsza godności i praw jednostki. Większość ludzi właśnie w rodzinie znajduje oparcie. W zgodnym środowisku rodzinnym, z zachowaniem komplementarności ról matki i ojca, najlepiej rozwijają się dzieci. Watykański dyplomata kilkakrotnie przypomniał, że rodzina i małżeństwo opierają się na związku kobiety i mężczyzny. Tak też zresztą postrzega małżeństwo Powszechna Deklaracja Praw Człowieka.

Watykański dyplomata zaapelował do państw i społeczeństw, by chroniły i wspierały rodzinę. Z zadowoleniem przyjął inicjatywę obchodów 20. rocznicy Międzynarodowego Roku Rodziny.