Biała piuska na białym kontynencie

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 13.03.2014 20:38

Biała piuska Franciszka, umieszczona w specjalnej szklanej gablocie, została przewieziona do argentyńskiej bazy wojskowej Esperanza na Antarktydzie.

Biała piuska na białym kontynencie Henryk Przondziono / Agencja GN "Na końcu świata, w naszej małej antarktycznej kapliczce, zawsze modlimy się za niego. To, że mamy jego piuskę i codziennie możemy na nią spoglądać, czyni go obecnym pośród nas".

Wyeksponowanie tej papieskiej pamiątki jest związane z pierwszą rocznicą jego pontyfikatu. Papieskie nakrycie głowy było przez Ojca Świętego używane w październiku, a następnie podarowane z przeznaczeniem dla tej właśnie bazy. Jej kaplica jest jednym z najbliższych bieguna południowego miejsc kultu na świecie.

„Na końcu świata, w naszej małej antarktycznej kapliczce, zawsze modlimy się za niego. To, że mamy jego piuskę i codziennie możemy na nią spoglądać, czyni go obecnym pośród nas” – powiedział kapelan jednostki ks. Guillermo Conti, który pełni tam posługę od trzech miesięcy. Równocześnie z przekazaniem papieskiego daru zainaugurowano przy tej samej kaplicy nową dzwonnicę, pierwszą w tej części świata. W bazie Esperanza mieszka ok. 60 osób, w tym siedem rodzin.
 

TAGI: