Watykan solidarny z Syrią

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 10.01.2014 20:49

Stolica Apostolska po raz kolejny pragnie zapewnić o swej bliskości z doświadczonymi wojną Syryjczykami, a w szczególności z syryjską wspólnotą chrześcijańską. Dziś do sąsiedniego Libanu udał się prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich.

Watykan solidarny z Syrią Henryk Przondziono / Agencja GN Stolica Apostolska po raz kolejny pragnie zapewnić o swej bliskości z doświadczonymi wojną Syryjczykami, a w szczególności z syryjską wspólnotą chrześcijańską. Dziś do sąsiedniego Libanu udał się prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich.

Kard. Leonardo Sandri postanowił osobiście udzielić sakry biskupiej nowemu wikariuszowi apostolskiemu w Aleppo, o. Georgesowi Abou Khazenowi OFM. Święcenia odbędą się jutro w Bejrucie.

Natomiast w niedzielę 12 stycznia kard. Sandri odwiedzi obóz syryjskich uchodźców w Mardż Ujun i przekaże im pomoc finansową. W drodze powrotnej zatrzyma się w sanktuarium maryjnym Sayidat Al-Mantara, gdzie Matce Bożej, Królowej Pokoju, zawierzy Liban, Syrię i cały Bliski Wschód.