Aby ograniczyć liczbę pijanych kierowców trzeba ograniczyć liczbę pijących Polaków

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 09.01.2014 23:00

Bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości, wystosował dziś oświadczenie w związku z tragicznymi wypadkami, które w ostatnich dniach spowodowali pijani kierowcy.

Jak przyznał, więcej mówimy o objawach choroby, niż o jej przyczynach. Przyczyną zaś jest powszechne nadużywanie alkoholu przez Polaków.

„Eksperci z całego świata wskazują jednoznacznie, że tylko ograniczenie fizycznej i ekonomicznej dostępności alkoholu przynosi pozytywne efekty w walce z tym wielkim problemem społecznym – stwierdził bp Bronakowski. – Aby ograniczyć liczbę pijanych kierowców i wypadków, trzeba ograniczyć liczbę Polaków pijących ryzykownie i szkodliwie. Dlatego należy ograniczyć liczbę punktów, gdzie dostępny jest alkohol”. Łomżyński biskup pomocniczy dodał, że dopiero obniżenie ogólnego poziomu spożywania alkoholu przez Polaków, w tym osób nieletnich, a także wielka narodowa edukacja przyniosą widoczną poprawę także w obszarze bezpieczeństwa na naszych drogach.