Polska potęgą w... siłowaniu na ręke

PAP |

publikacja 08.09.2013 08:58

18 medali zdobyli polscy reprezentanci w 35. mistrzostwach świata w siłowaniu na ręce w Gdyni. W sumie w tej imprezie wzięło udział 1200 zawodników z 49 krajów. W tym gronie było także 82 armwrestlerów biało-czerwonych.

Polska potęgą w... siłowaniu na ręke Vladimir Vyatkin / Владимир Вяткин / CC-SA 3.0 Choć w siłowaniu na rękę jesteśmy znacznie lepsi niż w piłce nożnej, to jednak i tak deklasują nas Rosjanie

Największy sukces zanotował Dawid Bartosiewicz, który został w kategorii do 75 kg wicemistrzem świata na prawą rękę. W finale zawodnik Złotego Orła Choszczno przegrał z Łotyszem Janisem Amolinsem.

Wśród seniorów biało-czerwoni jeszcze trzy razy stawali na najniższym stopniu podium. Brązowe medale w rywalizacji na lewą rękę wywalczyli Marlena Wawrzyniak (65 kg, Arm Fanatic Sport Grudziądz), Dariusz Groch (75 kg, Wiking Nisko) oraz Jan Żółciński (110 kg, Pyton Warszawa). Ponadto trzecie miejsce w kategorii juniorek w wadze do 55 kg na lewą rękę zajęła Natalia Kwiatkowska (UKS 16 Koszalin).

Po pozostałe medale - trzy złote, sześć srebrnych i cztery brązowe - Polacy sięgnęli wśród niepełnosprawnych oraz masters, czyli zawodników liczących ponad 40, 50 i 60 lat.

W gdyńskiej imprezie dominowali siłacze Rosji. Tylko w kategorii seniorów reprezentanci "Sbornej" zdobyli 28 krążków - dziewięć złotych, 11 srebrnych oraz osiem brązowych.