Ciało Ojca Pio zostanie wystawione

szb/pch24.pl

publikacja 25.05.2013 13:31

Od czerwca będzie można się modlić przy relikwiach stygmatyka.

Ciało Ojca Pio zostanie wystawione Principe88 Ciało św. Ojca Pio było do tej pory wystawione tylko raz - od kwietnia do września 2008 r.

W San Giovanni Rotondo trwają ostatnie przygotowania do wystawienia na stałe ciała św. Ojca Pio. Najprawdopodobniej stanie się to już na początku czerwca. Choć bracia kapucyni nie potwierdzają tej informacji oficjalnie, udało się ustalić, że Stolica Apostolska podjęła już w tej sprawie ostateczną decyzję i wydała zgodę.

W dniu wystawienia relikwii uroczystej Eucharystii przewodniczyć będzie ks. kard. Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Przy relikwiach świętego stygmatyka będzie się można modlić w nowej bazylice pod jego wezwaniem. Tam od kwietnia 2010 r. znajdują się relikwie świętego.

Bracia kapucyni, którzy posługują w sanktuarium, podkreślają, że wystawienie ciała stygmatyka jest odpowiedzią Kościoła na prośbę czcicieli o. Pio, którzy licznie przybywają do miasteczka na południu Włoch, by modlić się w miejscu gdzie żył święty.

Ciało św. Ojca Pio dotychczas wystawione było tylko jeden raz - od kwietnia do września 2009 r. W tym czasie do jego relikwii przybywały setki tysięcy ludzi z całego świata.