Nie ma jak polityczne koneksje

RADIO WATYKAŃSKIE |

dodane 20.05.2013 23:04

„Policja powinna zająć się ściganiem przestępców, a nie zapewnianiem prywatnej ochrony za pieniądze podatników”. Przypomina o tym episkopat Republiki Południowej Afryki w specjalnej nocie, żądając od rządu wyjaśnień co do wykorzystania publicznych środków i służb w prywatnych celach.

Chodzi o sprawę wesela w rodzinie zamożnych hinduskich przedsiębiorców nazwiskiem Gupta, którzy mają ma rozległe interesy w RPA, m.in. w górnictwie, transporcie lotniczym, mediach i dziedzinie wysokich technologii. Jak doniosły media, prywatny samolot z gośćmi weselnymi z Indii wylądował na lotnisku wojskowym w Waterkloof, a orszak ślubny był eskortowany przez 60 policjantów.

„Epizod ten pokazuje, że ludzie, którzy mają koneksje polityczne, nie muszą przestrzegać tych samych zasad, co zwyczajni obywatele – piszą południowoafrykańscy biskupi. – Nie możemy sobie pozwolić na reputację kraju, w którym liczą się głównie znajomości i w którym bogactwo umożliwia kupowanie uprzywilejowanego traktowania przez władze”.

Tagi:
BOGACTWO, RPA,