Katolickie lepiej reagują na kryzys

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 09.05.2013 23:00

W Lourdes rozpoczęła się trzydniowa pielgrzymka działaczy katolickich organizacji charytatywnych we Francji.

Katolickie lepiej reagują na kryzys Henryk Przondziono /GN Okazuje się, że w regionach o silnej tradycji katolickiej pomoc wzajemna w chwilach kryzysu jest silniejsza.

Przybyło ponad 10 tys. osób. Zaproszenie przyjął też przedstawiciel Watykanu, kard. Robert Sarah, przewodniczący Papieskiej Rady Cor Unum. O znaczeniu tego zgromadzenia rozmawialiśmy z rzecznikiem episkopatu ks. Bernardem Podvin.

„Poprzez to spotkanie Kościół katolicki pokazuje, gdzie biją jego duchowe źródła, a zarazem po raz kolejny zapewnia społeczeństwo o swej gotowości do posługi i to w kontekście bardzo trudnym – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Podvin. – Właśnie w czasie tego bardzo poważnego kryzysu, który przeżywa dziś Francja, takie spotkania są wyjątkowo potrzebne, bo trzeba być razem, trzeba budować jedność społeczeństwa i katolicy chcą wnieść swój wkład w walkę z kryzysem. Świadczą o tym w terenie, tam, gdzie żyją na co dzień. Mówią o tym również socjolodzy. Okazuje się, że w regionach o silnej tradycji katolickiej pomoc wzajemna w chwilach kryzysu jest silniejsza. Wynika to z katolickiej mentalności, z katolickiej wielkoduszności i determinacji” – powiedział rzecznik episkopatu Francji.