Rio de Janiero: ŚDM ze świętymi

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 04.05.2013 19:09

Na Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro wybierają się nie tylko młodzi, ale również święci i błogosławieni. Jak to możliwe?

Rio de Janiero: ŚDM ze świętymi Józef Wolny /GN Na ŚDM do Rio de Janeiro przywiezione zostaną m.in. relikwie pomysłodawcy spotkań - bł. Jana Pawła II.

Święci będą obecni w Rio de Janeiro w swych relikwiach. Nie zabraknie pomysłodawcy tego wielkiego spotkania młodzieży, czyli Jana Pawła II. Ponadto sprowadzone zostaną relikwie św. Teresy z Lisieux, bł. Piera Giorgia Frassatiego, bł. Chiary Luce Badano, bł. Fryderyka Oznama oraz św. Antoniego de Santana. Ten ostatni to pierwszy święty, który urodził się w Brazylii. Kanonizował go przed sześciu laty Benedykt XVI.

Tymczasem do Rio de Janeiro na spotkanie z papieżem wybiera się 170 Irakijczyków. Podróż do Brazylii to dla nich wielki wydatek. Aby pokryć koszty wyjazdu, irackie parafie organizują zbiórkę pieniędzy i przykościelne kiermasze. W Bagdadzie przy kościele św. Józefa akcję tę prowadzą sami młodzi. Co ciekawe, katolikom pomagają rówieśnicy z innych wyznań chrześcijańskich.